ČFTA

EN 

Homepage | Novinky | Akademici hlasují o filmu, který bude reprezentovat Českou republiku na výročních cenách A.M.P.A.S.

Všechno budePřihlašujte své krátké filmy na Cenu Magnesia za nejlepší studentský filmOleg Sentsov: 3 měsíce bez jídla a v kritickém stavuVýsledky 25. ročníku cen Český levPusťte si domů Českého lva!Ceny Český lev potřetí ocení i televizní tvorbuNejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Bába z ledu, Po strništi bos a MiladaSlavnostní večer 25. Českého lva se uskuteční 10. března 2018 v RudolfinuNa Oscarech bude zastupovat českou kinematografii film Bába z leduVýsledky 24. ročníku cen Český levCeny Český lev opět ocení i televizní tvorbuNominacím na Českého lva vládnou filmy Masaryk, Anthropoid a UčitelkaPředstavujeme 20 snímků v předvýběru na Cenu Magnesia za nejlepší studentský filmVizuální styl pro 24. ročník Českého lva připravilo grafické studio FormaatSlavnostní galavečer Českého lva se uskuteční 4. března 2017, moderovat jej bude Adela BanášováCENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM 2016: PŘIHLASTE SVŮJ SNÍMEKNa Oscarech bude zastupovat českou kinematografii film Ztraceni v MnichověJá, Olga Hepnarová a Ztraceni v Mnichově v užším výběru na European Film AwardsMallory v užším výběru na nominace European Film AwardsVýsledky 23. ročníku cen Český levNominace na Českého lva ovládly filmy Ztraceni v Mnichově, Kobry a užovky a Domácí péčeCena filmových fanouškůČeský lev nově ocení také televizní tvorbu, slavnostní galavečer se uskuteční 5. března 2016 CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM 2015: PŘIHLASTE SVŮJ SNÍMEK!Film Domácí péče bude reprezentovat českou kinematografii na OscarechAkademici hlasují o filmu, který bude reprezentovat Českou republiku na výročních cenách A.M.P.A.S.Česká filmová a televizní akademie se připojuje k podpoře ukrajinského režiséra Olega SencovaZemřel kameraman Miroslav Ondříček, prezident České filmové a televizní akademieVýsledky 22. ročníku cen Český levCena Magnesia za nejlepší studentský film roku 2014 zná své nominaceNejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři20 snímků vybráno na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film Ceny České filmové a televizní akademie budou vyhlášeny 21. února 2015 v RudolfinuČeskou kinematografii bude na Oscarech zastupovat film Fair PlayVýsledky cen ČFTA za rok 2013Na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film aspirují snímky Čtyři dny ve skladu, L.H., Malý Cousteau, Pandy a Podoba láskyNominacím na České lvy vévodí Hořící keř vedle filmů Jako nikdy, Revival, Rozkoš a KlauniČESKÁ FILMOVÁ A TELEVIZNÍ AKADEMIE BUDE NADÁLE OCEŇOVAT FILMAŘE SOŠKOU ČESKÉHO LVAVÝROČNÍ CENY ČESKÉ FILMOVÉ A TELEVIZNÍ AKADEMIE BUDE MODEROVAT MAREK EBENDo boje o Oscara půjde nakonec film Donšajni Jiřího MenzelaDo boje o Oscara půjde za Českou republiku film Hořící keř

Akademici hlasují o filmu, který bude reprezentovat Českou republiku na výročních cenách A.M.P.A.S.

úterý, 1. září 2015

Dnes začali akademici hlasovat o filmu, který bude reprezentovat Českou republiku na výročních cenách A.M.P.A.S. v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Vybrán může být jakýkoli film, jehož oficiální premiéra proběhla v ČR mezi 1. říjnem 2014 a 30. zářím 2015.

Seznam filmů:
český distribuční název                                  režisér

Adopce: Konkurz na rodiče                          Alice Nellis
Andílek na nervy                                             Juraj Šajmovič
Babovřesky 3                                                   Zdeněk Troška
Boží mlýny                                                       Josef Císařovský
Burácení                                                            Adolf Zika
Cesta vzhůru                                                    David Čálek
Česká pivní válka                                             Jan Látal
Domácí péče                                                    Slávek Horák
Filmová lázeň                                                  Miroslav Janek
Fotograf                                                            Irena Pavlásková
GangsterKa                                                       Jan Pachl
Hodinový manžel                                           Tomáš Svoboda
Intimity                                                             Ivo Macharáček
Jak jsme hráli čáru                                           Juraj Nvota
Jáma                                                                   Jiří Stejskal
K oblakům vzhlížíme                                      Martin Dušek
Kobry a užovky                                                Jan Prušinovský
Lovu zdar!                                                         Jaroslav Kratochvíl
Malá z rybárny                                                 Jan Balej
Mallory                                                              Helena Třeštíková
Malý pán                                                           Radek Beran
Mánes na vodě                                                 Vladimír Škulkéty
My2                                                                    Slobodanka Radun
Nekonečný příběh posledního
z Aporveru                                                        Ana Prodanova
Nenasytná Tiffany                                           Andy Fehu
Očima fotografky                                            Matěj Mináč
Opři žebřík o nebe                                          Jana Ševčíková
Pavel Wonka se zavazuje                                Libuše Rudinská
Pohádkář                                                           Vladimír Michálek
Raluca                                                                Zdeněk Viktora
Rytmus: sídliskový sen                                   Miro Drobný
Sedmero krkavců                                            Alice Nellis
Schmitke                                                          Štěpán Altrichter
Stále spolu                                                        Eva Tomanová
Takovej barevnej vocas letící komety          Václav Kučera
Vlna vs. břeh                                                     Martin Štrba
Vybíjená                                                            Petr Nikolaev
Život je život                                                    Milan Cieslar
Život podle Václava Havla                             Andrea Sedláčková