ČFTA

EN 

Homepage | Novinky | Nominace na 27. Českého lva

Nominace na 27. Českého lvaVyhlášení nominací na 27. Českého lva20 krátkých filmů v užším výběru na Cenu Magnesia za nejlepší studentský filmGalavečer Českého lva v modrobílém stylu proběhne 7. března 2020Nabarvené ptáčeCena Magnesia za nejlepší studentský filmNabarvené ptáče v užší nominaci na Oscara!Výsledky 26. ročníku cen Český levNominované filmy onlinePřehlídka filmů nominovaných na Českého lvaNominace v televizních kategoriíchNominace na 26. Českého lvaVizuální styl 26. Českého lva Všechno budeOleg Sentsov v kritickém stavu25. Český lev - oceněníPusťte si domů Českého lva!Ceny Český lev potřetí ocení i televizní tvorbuNejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Bába z ledu, Po strništi bos a MiladaSlavnostní večer 25. Českého lva se uskuteční 10. března 2018 v RudolfinuNa Oscarech bude zastupovat českou kinematografii film Bába z leduVýsledky 24. ročníku cen Český levCeny Český lev opět ocení i televizní tvorbuNominacím na Českého lva vládnou filmy Masaryk, Anthropoid a UčitelkaPředstavujeme 20 snímků v předvýběru na Cenu Magnesia za nejlepší studentský filmVizuální styl pro 24. ročník Českého lva připravilo grafické studio FormaatSlavnostní galavečer Českého lva se uskuteční 4. března 2017, moderovat jej bude Adela BanášováCENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM 2016: PŘIHLASTE SVŮJ SNÍMEKNa Oscarech bude zastupovat českou kinematografii film Ztraceni v MnichověJá, Olga Hepnarová a Ztraceni v Mnichově v užším výběru na European Film AwardsMallory v užším výběru na nominace European Film AwardsVýsledky 23. ročníku cen Český levNominace na Českého lva ovládly filmy Ztraceni v Mnichově, Kobry a užovky a Domácí péčeCena filmových fanouškůČeský lev nově ocení také televizní tvorbu, slavnostní galavečer se uskuteční 5. března 2016 CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM 2015: PŘIHLASTE SVŮJ SNÍMEK!Film Domácí péče bude reprezentovat českou kinematografii na OscarechAkademici hlasují o filmu, který bude reprezentovat Českou republiku na výročních cenách A.M.P.A.S.Česká filmová a televizní akademie se připojuje k podpoře ukrajinského režiséra Olega SencovaZemřel kameraman Miroslav Ondříček, prezident České filmové a televizní akademieVýsledky 22. ročníku cen Český levCena Magnesia za nejlepší studentský film roku 2014 zná své nominaceNejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři20 snímků vybráno na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film Ceny České filmové a televizní akademie budou vyhlášeny 21. února 2015 v RudolfinuČeskou kinematografii bude na Oscarech zastupovat film Fair PlayVýsledky cen ČFTA za rok 2013Na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film aspirují snímky Čtyři dny ve skladu, L.H., Malý Cousteau, Pandy a Podoba láskyNominacím na České lvy vévodí Hořící keř vedle filmů Jako nikdy, Revival, Rozkoš a KlauniČESKÁ FILMOVÁ A TELEVIZNÍ AKADEMIE BUDE NADÁLE OCEŇOVAT FILMAŘE SOŠKOU ČESKÉHO LVAVÝROČNÍ CENY ČESKÉ FILMOVÉ A TELEVIZNÍ AKADEMIE BUDE MODEROVAT MAREK EBENDo boje o Oscara půjde nakonec film Donšajni Jiřího MenzelaDo boje o Oscara půjde za Českou republiku film Hořící keř

Nominace na 27. Českého lva

středa, 15. leden 2020

Přehled nominací:

NEJLEPŠÍ FILM

Na střeše – producentka Monika Kristlová

Nabarvené ptáče – producent Václav Marhoul

Staříci – producent Jiří Konečný

Tiché doteky – producenti Petr Oukropec, Pavel Strnad

Vlastníci – producent Marek Jeníček

 

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Dálava – režie Martin Mareček – producenti Petr Oukropec, Tereza Polachová, Hanka Kastelicová

Forman vs. Forman – režie Helena Třeštíková, Jakub Hejna – producentky Alena Müllerová, Kateřina Černá                                                                                     

Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." – režie Roman Vávra – producenti Robert Hanč,

Vítězslav Sýkora

Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – režie Olga Sommerová – producent Viktor Schwarcz

Jiří Trnka: Nalezený přítel – režie Joël Farges – producent Vladimír Lhoták

 

NEJLEPŠÍ REŽIE

Na střeše – Jiří Mádl

Nabarvené ptáče – Václav Marhoul

Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník

Tiché doteky – Michal Hogenauer

Vlastníci – Jiří Havelka

 

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Karel, já a ty – Jenovéfa Boková

Teroristka – Iva Janžurová

Tiché doteky – Eliška Křenková

Vlastníci – Dagmar Havlová

Vlastníci – Tereza Ramba

 

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI

Na střeše – Alois Švehlík

Nabarvené ptáče – Petr Kotlár

Národní třída – Hynek Čermák

Staříci – Jiří Schmitzer

Vlastníci – Jiří Lábus

 

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Amnestie – Anna Geislerová

Nabarvené ptáče – Jitka Čvančarová

Národní třída – Kateřina Janečková

Vlastníci – Klára Melíšková

Vlastníci – Pavla Tomicová

 

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI

Na střeše – Duy Anh Tran

Národní třída – Jan Cina

Staříci – Ladislav Mrkvička

Vlastníci – Vojtěch Kotek

Vlastníci – David Novotný

 

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Karel, já a ty – Bohdan Karásek

Na střeše – Jiří Mádl

Nabarvené ptáče – Václav Marhoul

Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník

Vlastníci – Jiří Havelka

 

NEJLEPŠÍ KAMERA

Amnestie – Tomáš Juríček

Na střeše – Martin Žiaran

Nabarvené ptáče – Vladimír Smutný

Skleněný pokoj – Martin Štrba 

Staříci – Lukáš Milota

 

NEJLEPŠÍ STŘIH

Amnestie – Matej Beneš

Dálava – Josef Krajbich

Nabarvené ptáče – Luděk Hudec

Staříci – Jana Vlčková

Vlastníci – Otakar Šenovský

 

NEJLEPŠÍ ZVUK

Amnestie – Viktor Krivosudský

Nabarvené ptáče – Pavel Rejholec

Skleněný pokoj – Pavel Rejholec, Viktor Ekrt

Staříci – Václav Flegl, Petr Stuchlík

Tiché doteky – Richard Müller

 

NEJLEPŠÍ HUDBA

Amnestie – Matúš Široký, Jozef Lupták

Hodinářův učeň – Ivan Acher, Michal Novinski

Na střeše – René Rypar

Skleněný pokoj – Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Rupert Vokmann

Staříci – Matouš Hejl, Miroslav Srnka

 

 

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE

Amnestie – Tomáš Berka, Václav Vohlídal, Karol Filo

Hodinářův učeň – Martin Kurel

Nabarvené ptáče – Jan Vlasák

Poslední aristokratka – Martin Kurel

Skleněný pokoj – Milan Býček

 

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Hodinářův učeň – Marek Cpin

Nabarvené ptáče – Helena Rovná

Poslední aristokratka – Katarína Hollá

Skleněný pokoj – Katarína Štrbová Bieliková

Vlastníci – Andrea Králová

 

NEJLEPŠÍ MASKY 

Amnestie – Andrea Štrbová

Hodinářův učeň – Helena Steidlová

Nabarvené ptáče – Ivo Strangmüller

Skleněný pokoj – Pavla Frýdová, Tereza Prachařová, Leendert van Nimmwegen

Staříci – Eva Schwarzová

 

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

Anežka – Adam Šoltés

Dcera – Daria Kashcheeva

Dezertér – Sasha Stelchenko

Hra – Lun Sevnik

SH_T HAPPENS – Dávid Štumpf, Michaela Mihályi

 

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena

Nabarvené ptáče - Roman Mrázek - oceněný plakát

Central Bus Station – Přemysl Zajíček

Punk je hned! – Andrej Kolenčík

Tiché doteky – Lukáš Franz

Vlastníci – David Zezula

 

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena

Ženy v běhu – režie Martin Horský

 

 

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ

Vlastníci – 12 nominací

Nabarvené ptáče – 11 nominací

Staříci – 10 nominací

Amnestie – 7 nominací

Na střeše – 7 nominací

Skleněný pokoj – 6 nominací

Hodinářův učeň – 4 nominace

Tiché doteky – 4 nominace

Národní třída – 3 nominace

Dálava – 2 nominace

Karel, já a ty – 2 nominace

Poslední aristokratka – 2 nominace

Forman vs. Forman – 1 nominace

Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." – 1 nominace

Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – 1 nominace

Jiří Trnka: Nalezený přítel – 1 nominace

Teroristka – 1 nominace

Hlasovalo 155 akademiků.